A gyerekek már életük első éveiben csodálattal néznek arra, aki biciklivel suhan el mellettük. Ők is át akarják élni ezt az érzést és addig nem nyugszanak, míg meg nem tanulnak meg kerékpározni. Az első, immáron segítség nélkül megtett méterek örök élményt jelentenek. Nem csoda, ha felnőtt fejjel is újra és újra szívesen tapasztaljuk meg ezt az érzést.
A szabadság élménye mellett azonban a kerékpározásnak számos kedvező élettani hatása van. Az egyik legfontosabb, hogy élénkíti a vérkeringést. A biciklizés ugyanis tipikusan az aerob mozgásfajták közé tartozik, vagyis ugyanazt a mozgássorozatot ismételjük a kerékpározás alatt. A folyamatos tekerés közben megnő a pulzusszám, megemelkedik a vérnyomás, ezáltal kevesebb idő alatt több oxigén jut el a sejtekbe. Mivel a biciklizés ideje alatt a testünk összes izmát megmozgatjuk, így a fogyni vágyóknak tökéletes mozgásforma, hiszen több kalóriát lehet vele égetni, mint a konditermi súlyzós edzéseken.
A rendszeres kerékpározással sokat tehetünk az alakformálásért is. Ennek a sportnak köszönhetően ugyanis leginkább a comb, a vádli, a farizom és a csípő erősödik a legjobban. Szintén fontos élettani hatása, hogy a gerinc, vagy hátproblémákban szenvedők fájdalmát jelentős mértékben enyhítheti. A heti rendszerességű bringázás kedvező hatással bírhat azok számára is, akik ízületi problémákkal küzdenek. A biciklizés során ugyanis kevésbé vannak igénybe véve a végtagok más mozgásformákhoz képest. A kerékpározás eredményeképpen javul az állóképesség és csökken a szívinfarktus kialakulásának kockázata. Mindamellett erősíti az immunrendszert, ezáltal jobban védve vagyunk a baktériumok, a fertőzések, vagy a vírusokkal szemben.
Hogyan válasszunk kerékpárt?
A biciklik közül alapvetően három főbb kategóriát érdemes kiemelni. A mountainbike örökzöld sláger, hiszen ezeket a kerékpárokat alapvetően off-road terepre tervezték. A strapabíró alvázzal és széles terepabroncsokkal rendelkező bringákkal a meredekebb kihívások teljesítése sem jelenthet problémát. A trekking típusú bicikliket sokoldalú felhasználásra tervezték, kirándulni, túrázni egyaránt lehet velük, de a városi használatban is ideálisak. A trekking kerékpárok komfortos és kényelmes utazást biztosítanak a hosszabb és a rövidebb utak során is. A városi kerékpárokat pedig kifejezetten rövidebb utazásokra és kisebb távolságokra tervezték. Ez nem jelenti azt, hogy kevésbé lennének kényelmesek, sőt mivel hajlított kormánnyal rendelkeznek, ezért megfelelően támasztják meg a testet.
A kerékpározás szerelmesei most egy új kerékpár márkát ismerhetnek meg hazánkban. 2019-ben jelent meg az új, magyar Lynxbike kerékpármárka. A Lynx logója Európa legnagyobb macskaféléjére, a hiúzra utal – ugrásra készen várja azokat, akiknek fontos az egészségük megőrzése és a mobilitás szabadsága.
A Lynxbike három – mountainbike, trekking és városi – kategóriában kínál prémium minőségű, férfi és női kerékpárokat. Közös ismertetőjegyük a japán Shimano-tól érkező váltórendszer, alumínium váz, duplafalú alumínium felni, valamint az alumínium V-fék.
Stílusos megjelenés a kerékpározás szerelmeseinek